بستن
FA EN AR RU FR

 

شابک : 

عنوان : کسایی مروزی
نوع : کتاب
زبان : فارسی
قیمت : 1500
تعداد صفحات : 117
ناشر : دانشگاه گیلان
تاریخ انتشار : 1373
شماره : 
شماره جلد : 
دوره چاپ : 
چاپ : 1
مولف : تجربه کار، گیتی
مترجم : 
شرح :  حکیم «ابوالحسین کسایی مروزی» حکیم بزرگ خراسان از سرایندگان بنام اواخر عهد سامانیان است که اوایل دولت غزنویان را نیز دریافته است. هدف اصلی نویسنده از این نوشتار، همانا نمایاندن چهره واقعی این شاعر حکیم آزاده بوده است.
مباحث :  تحقیق در احوال و زندگانی شاعر - مذهب کسایی - عقاید کسایی - ارتباط شاعر با ناصرخسرو - ممدوحان کسایی - معاصران کسایی - سبک شعر کسایی و محتوای شعر او - صور خیال و صنایع در شعر کسایی - تأثیر کسایی از شعر پیشینیان و تأثیر بر شعر آیندگان - نقد تذکرهها - آثار کسایی - قصاید و تغزلات - قطعات - ابیات پراکنده - ابیات منسوب به کسایی.

 

 

شابک : 978-600-153-060-9

عنوان : شیمی فیزیک تجربی
نوع : کتاب
زبان : فارسی
قیمت : ۶۰۰۰۰
تعداد صفحات : 121
ناشر : دانشگاه گیلان
تاریخ انتشار : 1392
شماره : 
شماره جلد : 
دوره چاپ : 1
چاپ : 
مولف : دکتر حمید دژم پناه، دکتر بهرام قلمی چوبر، فرشته مرادی واجارگاه
مترجم : 
شرح :  کتاب حاضر به کارگیری دستگاهها، ابزار و لوازم آزمایشگاهی شیمی فیزیک و نحوه انجام عملیات مهم شیمی فیزیکی را تشریح می‌نماید که در تحقیقات و پژوهش از این عملیات استفاده می‌گردد. این کتاب قابل استفاده برای استادان و کارشناسان محترم آزمایشگاه‌ها، دانشجویان رشته‌های شیمی محض و کاربردی و دانشجویان مهندسی شیمی و نساجی می‌باشد.

مباحث : 

 

شابک : -083-153-600-978

عنوان : نانوفناوری، شناخت سیستم‌های کوچک
نوع : کتاب
زبان : فارسی
قیمت : ۲۵۰۰۰۰
تعداد صفحات : 602
ناشر : دانشگاه گیلان
تاریخ انتشار : 1393
شماره : 
شماره جلد : 
دوره چاپ : 1
چاپ : 
مولف : بن راجرز، سومیتا پناتر، جسی آدامز
مترجم : دکتر راهبه نیارکی اصلی، مهندس مریم سنقرزاده
شرح :  فناوری نانو به معنی چینش کاربردی خصوصیات ویژه اتم‌ها، ملکول‌ها و اشیائی است که عموماً اندازه‌ای در حد 0/1 تا 1000 نانومتر دارند. سیستم‌هایی که به این ترتیب ایجاد می‌شوند به دلیل کوچکی بیش از اندازه، از سایر سیستم‌ها متمایزند و قابلیت‌های مفیدی پیدا می‌کنند. در این کتاب خواهید آموخت که چگونه می‌توان با درک زمینه‌های متفاوت در محدوده نانو و ترکیب آن‌ها با یکدیگر سیستم‌هایی با مشخصات و عملکرد منحصر به فرد ایجاد کرد. تاکید نویسندگان بر اصول بنیادی و پرداختن همزمان به مفاهیمی با پیچیدگی بیشتر، مسائل دشوار را به راحتی قابل فهم کرده است. در این راستا به هفت جنبه اساسی فناوری نانوکه شامل نانومواد، نانومکانیک، نانوالکترونیک، انتقال گرمای نانومقیاس، نانوفتونیک، مکانیک سیالات نانومقیاس و نانوفناوری زیستی پرداخته می‌شود. مثال‌های واقعی در قالب «آموزش سریع» به همراه تصاویر متعدد و تمرین‌های خلاقانه و نیز معرفی کاربردهای فناوری نانو در زندگی روزمره این کتاب را به کتابی آموزنده و الهام‌بخش تبدیل می‌کند.
مباحث :  فصل 1: توصیف کلی و مبانی دنیای کوچک فصل 2: مقدمه ای بر کوچک سازی فصل 3: مقدمه ای بر فیزیک نانومقیاس فصل 4: نانو مواد فصل 5: نانو مکانیک فصل 6: نانوالکترونیک فصل 7: انتقال گرمای نانومقیاس فصل 8: نانو فتونیک فصل 9: مکانیک سیالات نانومقیاس فصل 10: نانوفناوری زیستی